+48 795 006 177

Zapraszamy 9:00 - 15:00

biuro@mrabenda.pl

Adres email

Zalety współpracy

Uwolnij się od Urzędu Skarbowego Szybkość zmian prawa podatkowego oraz prawa pracy zmusza do coraz uważniejszego zagłębiania się w treści ustaw, a co za tym idzie jest to zajęcie bardzo czasochłonne. Przekazując prowadzenie księgowości do Biura Rachunkowego minimalizuje się czas poświęcony na prowadzenie rozliczeń z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wyklucza się również ryzyko związane z błędnym prowadzeniem księgowości oraz związane z tym faktem nieprzewidziane koszty. Jako biuro rachunkowe będziemy na bieżąco informować o stanie finansowym Państwa firmy oraz przekazywać niezbędne informacje o zmianach w prawie podatkowym i prawie pracy. Wszystkie usługi oferowane przez naszą firmę są objęte ubezpieczeniem od Odpowiedzialności Cywilnej.

Podatkowa książka przychodów i rozchodów

Ceny za świadczone usługi księgowe ustalane są indywidualnie dla każdego klienta. Staramy się rozpoznać potrzeby i możliwości klientów aby móc dobrać dla każdego z Państwa odpowiednie warunki współpracy. W ramach prowadzenia dla Państwa podatkowej książki przychodów i rozchodów wykonujemy następujące czynności:

Kontrola dokumentów pod względem formalno rachunkowym

Bieżąca ewidencja operacji gospodarczych

Prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku VAT

Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia

Sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego miesięcznych lub kwartalnych deklaracji VAT

Miesięczne lub kwartalne rozliczania podatku dochodowego

Sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego rocznych zeznań PIT-36, PIT-36L

Sporządzanie do GUS sprawozdań statystycznych

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ceny za świadczone usługi księgowe ustalane są indywidualnie dla każdego klienta. Staramy się rozpoznać potrzeby i możliwości klientów aby móc dobrać dla każdego z Państwa odpowienie warunki współpracy.

Kontrolę dokumentów pod względem formalno rachunkowym

Prowadzenie ewidencji przychodów

Prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku VAT

Sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego miesięcznych lub kwartalnych deklaracji VAT

Sporządzanie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego rocznych zeznań PIT-28

Kadry i płace

Ceny za świadczone usługi księgowe ustalane są indywidualnie dla każdego klienta. Staramy się rozpoznać potrzeby i możliwości klientów aby móc dobrać dla każdego z Państwa odpowiednie warunki współpracy.
W ramach świadczenia dla Państwa usług kadrowo-płacowych wykonujemy następujące czynności:

Sporządzanie list płac, rachunków do umowy zlecenia oraz o dzieło, pasków do wypłaty oraz raportów RMUA

Wyliczanie wynagrodzeń za pracę w godzinach nocnych oraz nadliczbowych

Wyliczanie urlopów, odpraw i ekwiwalentów

Naliczanie miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy pracowników, przygotowywanie przelewów do Urzędu Skarbowego

Wyliczanie miesięcznych składek ZUS, sporządzanie deklaracji oraz przesyłanie ich w formie elektronicznej do ZUS

Przygotowywanie zgłoszeń do ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego podatników oraz pracowników

Sporządzanie informacji o uzyskanych przez pracowników dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11, PIT-8B

Sporządzanie i dostarczanie do GUS sprawozdań dotyczących danych kadrowych

Atuty

Atutem naszego biura rachunkowego jest długoletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności księgowo-doradczej. Wszystkie usługi świadczymy z dołożeniem należytej staranności oraz z zachowaniem najwyższych standardów obsługi klienta. Dzięki współpracy z naszym biurem rachunkowym, możecie Państwo skupić się na prowadzeniu firmy a obsługę księgową pozostawić nam.

Dokumenty

Dokumenty księgowe podatnika przechowywane i archiwizowane są w siedzibie biura rachunkowego. Jeżeli zachodzi potrzeba przechowywania dokumentacji w siedzibie płatnika, dokumenty księgowe wydawane są do biura rachunkowego tylko na czas sporządzania dokumentacji i deklaracji podatkowej. Po sporządzeniu deklaracji dokumenty księgowe są przekazywane do klienta. Na specjalne życzenie istnieje możliwość sporządzania całej dokumentacji w siedzibie zleceniodawcy jednak usługa taka jest dodatkowo płatna. Po zakończeniu roku podatkowego i sporządzeniu rozliczenia rocznego, dokumentacja zostaje zwrócona podatnikowi.

Formularz kontaktowy

Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie chętnie na nie odpowiemy.

Często zadawane pytania

Zobacz odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania.

Gdy nawiążesz współpracę z naszym Biurem, Twoje kontakty z Urzędem Skarbowym i ZUS ograniczą się do niezbędnego minimum. Biuro Rachunkowe M. Rabenda reprezentowało będzie Twoją firmę przed tymi instytucjami we wszelkich sprawach wymagających wyjaśnienia.

Dla naszych Klientów wszelkie porady i konsultacje są bezpłatne. Zawsze chętnie odpowiadamy na pytania Klientów ponieważ wychodzimy z założenia, iż lepiej 10 razy niepotrzebnie zapytać niż raz nie zapytać.

To proste, skanujemy i przesyłamy na maila. Zapraszamy też do biura, gdzie można osobiście przejrzeć dokumentację

Tak, po udzieleniu pełnomocnictw wysyłamy deklaracje do urzędów. Klient otrzymuje tylko informację

Uczestniczyliśmy aktywnie w wielu kontrolach przeprowadzanych przez Urzędy Skarbowe, Urząd Kontroli Skarbowej, ZUS oraz PIP. Za każdym razem służyliśmy naszą wiedzą i doświadczeniem ułatwiając przebieg kontroli. Zdobyte doświadczenie w tym zakresie poparte wiedzą na temat specyfiki Państwa działalności, dokumentacji oraz szczególnych zdarzeń gospodarczych pozwala nam przejąć na siebie ciężar obsługi urzędników. Wiemy jak rozmawiać w czasie kontroli i jak odpowiadać na zadawane pytania, by całość przebiegła szybko i sprawnie.

Strona wyprodukowana przez NK Studio Reklamy strony internetowe Ząbkowice Śląskie